Nieuwsbrief 2025 – 2 mei 2025
Voorwoord van de voorzitter,
Hierbij de tweede nieuwsbrief, met de concertagenda voor de komende periode. Inmiddels hebben we de eerste Algemene Ledenvergadering achter ons, die afgesloten werd met een orgelconcert door Ad van Sleuwen op het fraaie Van Hirtum orgel te Hilvarenbeek.
Van de gelegenheid maak ik graag gebruik om u alvast te melden dat de Voorjaarsexcursie van de BOF zal plaats vinden op zaterdag 28 juni 2025. In samenwerking met De Orgelvriend en KVOK afdeling Noord-Brabant gaat de excursie naar Veen en Wijk & Aalburg bij Orgelbouwer Van Rossum.
De Algemene Ledenvergadering in het najaar 2025 zal plaats vinden in de gemeente Oirschot in verband met de restauratie van het Smitsorgel in de Sint-Petrusbasiliek en het orgel van het Boterkerkje in het centrum van Oirschot en het opgeknapte orgel in Het Oude Kerkje van Middelbeers. Daar zullen dan ook aansluitend aan de Algemene Ledenvergadering de concerten worden gegeven.
Wij hopen dat u zult genieten van de komende orgelconcerten.
Met muzikale groet,
Ruud Severijns
Voorzitter Brabantse Orgelfederatie.
Concerten mei 2025
zaterdag 17 mei
Helmond – Sint-Lambertuskerk
Aanvang 11:00 uur
Toegang vrij
Jan van de Laar, stadsorganist
marktbespelingen/matineeconcerten
‘s-Hertogenbosch – Sint-Catharinakerk
Aanvang 16:00 uur
Toegang gratis, collecte na afloop
Marcel van Westen, orgel
zondag 18 mei 2025
Nuenen – Sint-Clemenskerk
Aanvang 15:30 uur
Toegang gratis, collecte na afloop
Ruud Huijbregts, orgel m.m.v. Peter van Overbruggen
declamatie thema ‘Water’
Ottersum – Johannes de Doperkerk
Aanvang 16:00 uur
Toegang gratis, vrijwillige bijdrage
Tineke Steenbrink, orgel en Judith Steenbrink, viool
zaterdag 24 mei
‘s-Hertogenbosch – Sint-Catharinakerk
Aanvang 16:00 uur
Toegang gratis, collecte na afloop
Tannie van Loon, orgel
zondag 25 mei 2025
Boxtel – Sint-Petrusbasiliek
Aanvang 16:00 uur
Toegang € 10,00
Mirjam Haag (Dom in Naumburg, Duitsland), orgel
Sint-Oedenrode – Sint-Martinuskerk
Aanvang 16:00 uur
Toegang gratis, collecte na afloop
Léon Berber, orgel
dinsdag 27 mei 2025
‘s-Hertogenbosch – Sint-Janskathedraal
Aanvang 20:00 uur
Toegang € 10,00
Véronique van den Engh (Sint-Janskathedraal, ’s-Hertogenbosch), orgel
zaterdag 31 mei 2025
Eindhoven – Stadskerk Sint Catharina
Aanvang 15:00 uur
Toegang € 12,- CKE-Pas € 10,-; CJP houders, studenten en jongeren tot 18 jaar € 5,- en t/m 12 jaar vrij toegang.
Willeke Smits, orgel
“ Pasen en Pinksteren op één dag ”
Parry, Howells, Pärt, Messiaen en Duruflé
‘s-Hertogenbosch – Sint-Catharinakerk
Aanvang 16:00 uur
Toegang gratis, collecte na afloop
Laurens de Man, orgel
Bergen op Zoom – Sint-Gertrudiskerk
Aanvang 16:00 uur
Toegang €10,- / €5,- (vrienden)
Peter van Dijk (Utrecht), orgel
Geldrop – Heilige Brigidakerk
Aanvang 16:15 uur
Toegang gratis, vrijwillige bijdrage
Arno van Wijk, orgel
Colofon
De Brabantse Orgelfederatie (BOF) verstuurt enkele malen per jaar een nieuwsbrief via een e-mail naar ‘nieuwsbrief-abonnees’. Daarin staan actualiteiten en wetenswaardigheden op het gebied van het orgel in Noord-Brabant. De nieuwsbrieven verschijnen onregelmatig, meestal als er iets te melden is. Dit is de eerste Nieuwsbrief sinds oktober 2022.
Leden van de Brabantse Orgelfederatie ontvangen naast de nieuwsbrieven ook ‘ledenbrieven’ met actuele informatie betreffende de vereniging. U kunt u aanmelden als lid door een berichtje te sturen aan info@brabantorgel.nl. Zeer aanbevolen, het kost maar € 20 per jaar en u kunt als nieuw lid drie CD’s uitzoeken als welkomstgeschenk.
U kunt zich uitschrijven van deze Nieuwsbrief door een mailtje te sturen aan communicatie@brabantorgel.nl met als onderwerp ‘uitschrijven nieuwsbrief’.
